T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

Haberler

May

Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ , Gazi Üniversitesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisini kapsayan gezimizden kareler...

May

Kütahya Müftülüğünün, Vav-Der ile birlikte düzenlemiş olduğu ´Aşk-ı Nebi´ isimli Hüsn-ü Hat sergisinde sanatseverlerle buluşan eserler,sergilenmek üzere okulumuza da getirirldi. Kütahya Vav-Der üyesi Hattatlar tarafından yazılan eserleri öğrencilerimiz ilgi ile izledi. Hat, ebru ve tezhip sanatının nadide örneklerini barındıran çalışmalar, öğrencilerimize Gelenekli Türk-İslam Sanatları hakkında fikir verdi.

Nis

Tarihimizde önemli bir yere sahip olan  Kut´ül Amare zaferini kutladık. Irak cephesinde 29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı ordumuzun İngilizlere karşı kazanmış olduğu  büyük zaferi ve bugün bölgede ki olup biteni daha iyi anlamaya  katkı sundu.

Nis

25 Mayıs 1915 tarihinde Çanakkale´ de şehadete yürüyen 57. Alayın anısına öğrencilerimizle şehitliğe yürüdük. Ulucamide sabah namazı kıldık. Kuran okuyup tüm şehitlerimiz için dua ettik.

Nis

İkinci dönem veli toplantısı 22 Nisan 2017 tarihinde yapılmıştır. Öğrenci, veli ve öğretmenler için çok faydalı geçen veli toplantımıza katılan tüm velilerimize  teşekkürlerimizi sunarız.

Nis

Türkiye´nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi ile ilgili yapılan yarışmada şiirde il ikincisi Yağmur KÖSE, denemede il altıncısı Ceren BUHARALI´yı başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

         Tekwando Türkiye müsabakalrına katılıp Türkiye beşincisi olan Erkam EĞDEMİR ve Atletizm Bölge müsabakalarına katılıp  Bölge altıncısı olan Sinem ŞAHİN´i  tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

Okulumuzda öğretim yılında hiç devamsızlık yapmayan öğrencilerimizi ödüllendirdik. 

9/A sınıfından Ali Osman KOCAMAN, İlknur KAYA, Metehan YILDIZ

9/B sınıfından Aziz ÇAVDIR

9/D sınıfından Alperen ERTAN, Elif ÖZÜMER, Hüseyin KOCATÜRK, Süeda KARADENİZ

10/E sınıfından Hümeyra KART

11/A sınıfından Oğuzhan CIRGA

11/C sınıfından Ayşe KILIK

    Öğrencilerimizi okula devamları için tebrik eder, başarılar dileriz.

Nis

Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde okulumuz öğrencilerine İl Vaizleri tarafından konferans verildi. İl Vaizleri Alaattin ÖZKANAT ve  Tuğba ANATOPRAK´ın verdiği konferansta bu yılın Kutlu Doğum teması işlendi.

      Hz. Peygamber ve Güven Toplumu sunumlarıyla öğrencilerimize katkı sunan Vaizlerimize ve Kütahya Müftülüğümüze teşekkür ederiz.

Nis

Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Kütahya Kan Bağış Merkezinin işbirliği ile 12 Nisan 2017 Tarihinde okulumuzda gerçekleştirilen “Vatan Sana Canım-Kanım Feda” kan bağışlama kampanyasında personelimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından kan bağışında bulunulmuştur. okul yönetimi tarafından öğrencilerimize ve kan vermek için gelenlere lokma ikramında bulunulmuştur.

 

Kampanyanın gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmen, okul aile birliği, veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Nis

Okulumuz öğretmen ve öğrencilerine değerli komşumuz Nahide BARAN Hanımefendi tarafından lokma tatlısı ikram edilmiştir.İkramlarından dolayı Nahide BARAN Hanımefendiye teşekkürlerimizi sunarız.

Mrt

Kocael-Gebze-İstanbul gezimiz oldukça verimli geçti.

Mrt

Okulumuzda 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak ´´Ergenlik Dönemi ve Özellikleri´´ konulu eğitim 15/03/2017 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında yapılmıştır.Bu Eğitim, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliğinden Çocuk-Ergen Ruh Sağlığı Uzmanı Doktor Orhan KOCAMAN tarafından verilmiştir. 

       Çocuk-Ergen Ruh Sağlığı Uzmanı Doktor Orhan KOCAMAN´a verdiği faydalı bilgilerden dolayı  teşekkürlerimizi sunar, hayatında başarılar dileriz.

Mrt

Okulumuzda 10.03.2017 Cuma günü İtfaiye Müdürlüğünün de katkısıyla yangın ve deprem tatbikatı yapılmıştır.

Mrt

          Kütahya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR okulumuzu ziyaret ederek idareci, öğretmen ve öğrencilerle biraraya geldi. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin DÜLGER eşlik etti. Öğretmenler odasında öğretmenlerimizle hasbihal eden Valimiz, sınıflarımızda da öğrencilerimizle ufuk açıcı ve motive edici paylaşımlarda bulundu. Toplumda yer edinebilmek için eğitimin şart olduğunu ifade eden Valimiz,  "İyi insanların sayısını arttırmak için mücadele etmeliyiz." dedi.  "Bizler kulaktan duyduğumuza inanan değil sorgulayan ve düşünen bir nesil istiyoruz." diyerek eğitimden beklentisini ifade etti. Öğrencilere okudukları okulun isminin verildiği Necip Fazıl Kısakürek´i şair, edebiyatçı, tiyatro yazarı ve fikir adamı yönleriyle tanımalarını, bu ismin öğrencilerimize ilham vermesi gerektiğini, onu tanımalarını ve eserlerini okumalarını tavsiye etti.

         Ziyaretiyle bizleri onurlandıran Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz.

 

Mrt

Son sınıf öğrencilerimizin YGS sınavı deneyimlerini arttırmak için DPÜ´de deneme sınavı yapıldı. Yapılan sınava son sınıf öğrencilerimizin tamamı katıldı. EYMEN 9. komisyonun  çalışması olarak yapılan bu sınav ile öğrencilerimizin gerçek sınava daha hazır hale getirilmeleri hedeflendi. Bütün öğrencilerimize YGS sınavında başarılar dileriz.