T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün ´´Pansiyonlar Okuyor´´yarışmasının okulumuz elemeleri sonuçlandı.

Yarışmada birinciye altın, ikinci ve üçüncü olan öğrencilerimize para ödülü takdim ettik.

Yarışmada;

Ceren ALTINER  Birinci

Tuğçe Nisa AKKOÇ  İkinci 

Gülsüm KAVLIÇ   Üçüncü olmuşlardır.

Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

İlimizde liseler arasında yapılacak olan Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasının okulumuz safhasını tamamladık.

Okulumuz hem kız öğrencilerimiz hem de erkek öğrencilerimiz arasında düzenlenen yarışmaya ilgi yoğun oldu.

Erkeklerde 10. sınıf öğrencilerimizden Ahmet Salim ÇETİN, kızlarda Ülkü MANAY birinci olarak ilde okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar.

Öğrencilerimizi başarıları için tebrik eder il yarışmasında başarılar dileriz.

Nis

Öğrencilerimizden 50 kiloda karatede bölge üçüncüsü olan Ahmet Kağan DURMUŞ ile 81 kiloda judoda bölge üçüncüsü olan Cüneyt MUMUCUOĞLU´nu ödüllendirdik.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamın dileriz.

Nis

Onur Kurulumuz tarafından her ay öğrenci ve öğretmenlerimizin oylarıyla tespit edilen ayın yıldızları projemiz çerçevesinde Mart ayının yıldızlarına belge ve hediyelerini verdik.

Sınıflar düzeyinde;

9/C sınıfından Dilay ULUERGÜVEN

10/D sınıfından Harun ERBAHAYETMEZ

11/A sınıfından Damla Sıla ARSLAN

12/A sınıfından Duygu ŞAHİN

Mart ayının yıldızları olmuşlardır.

Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Nis

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Özer KILIÇ CERN´de aldığı eğitimi öğrencilerimizlede  paylaştı.

9. ve 10. sınıf öğrencilerimize 2 grup halinde seminer verdi.

Özer KILIÇ ´´Parçacık Fiziği´´ ile ilgili Standart Model, Algıç Teknolojisi, Hızlandırıcılar, Nötrinolar ve Higgs Parçacığı konularında CERN´de aldığı eğitimi öğrencilerimize aktardı.

Nis

Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Kütahya Eğitim Tarihi müzemizi ziyaret ettik.

Öğrencilerimize müze ile ilgili bilgiler verildi.

 

Mrt

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türk Dili ve Edebiyatı Derneği tarafından ´´Liseler Destanı Yazıyor´´ isimli ´´Türkiye´nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi´´ konulu deneme yazma yarışmasında okulumuz öğrencisi Ceren BUHARALI ´´Söz Veriyorum Uunutmayacağım, Unutturmayacağım´´ isimli eseri ile Türkiye sekizincisi olmuş ve ´´Liseler Destanı Yazıyor´´ isimli kitapta öğrencimizin eseri yayınlanmıştır.

Öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Mrt

22 Mart 2018 Perşembe günü saat 14:00 de 11.sınıf velilerimizle 2018-2019 öğretim yılının planlanması amacıyla toplantı yapılmıştır.

Velilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda değişen üniversite sistemi ve yaz kursları ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

Mrt

#SANLAB Simülasyon şirketi ile imzaladığımız protokol  ve GEZİ-BİLİM-YORUM projemiz kapsamında düzenlediğimiz gezilerin 3. sünü 23-24 Mart tarihlerinde 9.sinif öğrencilerimizden bilime ve tarihe meraklı 10 öğrencimizle gerçekleştirdik..  23 Mart Cuma sabahı başlayan gezimizde ilk olarak KOCAELİ BİLİM MERKEZİNİ ziyaret ettik. Öğrencilerimiz Bilim Merkezinde farklı bilimsel deneyleri gözlemleme ve uygulama fırsatı buldular.. Ayrıca Bilim Merkezinde Müslüman Bilim Adamlarının yapmış oldukları çalışmaları tanımış oldular.   #GTU GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ziyaretimizde üniversitenin NANOTEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜNÜ VE LABORATUARLARİNİ ziyaret ettik ve burada yapılan çalışmalar hakkında okulumuz  1998 yılı mezunu #GTÜ NANOTEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr Mustafa Öztürk bilgiler verdi.  Üniversite ziyaretinden sonra TÜBİTAK Martek Serbest bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için TÜBİTAK Gebze yerleşkesine geçildi.. Burada Girişimci gençlere sağlanan kolaylıklar ve yapılan diğer çalışmalar hakkında Martek uzmanlari tarafından öğrencilerimiz bilgilendirildi.. Protokol ortağımız #SANLAB SİMULASYON Şirketinin merkezinde öğrencilerimize şirketin yaptığı çalışmalar ve Endüstri 4.0 hakkında bilgiler verildi.. Öğrencilerimiz burada Şirketin ürettiği ve de ülkemizin tek yerli İş makineleri Simülatörlerini kullanma fırsatı buldular.. Gezimizin birinci gününü İstanbul Boğazında yaptığımiz Tekne Turu ile sonlandırdık.. Gezimizin ikinci gününde #İstanbul un tarihi mekanlarını ziyaret ettik.. Ayasofya camii, Topkapı Sarayi, Kapalı Çarşı, Mısır Carşısı ziyaret ettiğimiz mekanlardı..  Gezimizi #RahmiKoçMüzesi ziyareti ile sonlandırdık.. Öğrencilerimiz burada Bilimin Tarihsel gelişimini görme fırsatı buldular.. Gezimize katılım gösteren  ve destek veren İdarecilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz...

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle andık.

Spor salonumuzda düzenlediğimiz programımız, okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlandı.

Şehitlik ve vatan kavramları üzerine konuşmalar yapıldı.Şiirler okundu.

Aynı gün okulumuzda Çanakkaleden Zeytindalına uzanan sergimizi açtık.

Programlar sonunda Çanakkale menüsü ikram ettik.

 

Mrt

Sınıflar arası düzenlediğimiz 15 Temmuz Voleybol Turnuvası sonuçlandı.

Geleneksel hale getirdiğimiz ve ikincisini düzenlediğimiz turnuvamıza 12 takım katıldı.

Müsabakalar sonucunda birinci olan 11-B sınıfımızı tebrik ediyoruz.

Mrt

Halk arasında Balıklı Tekkesi olarak bilinen Kihmed tarafından hizmete sokulan Şeyh Behşi Kütüphanesini öğrencilerimizle görüp tanıdık.

Kütüphanemizin şehrimizin kültür hayatına katkılar sunmasını temenni ediyoruz.

Mrt

Şehitler haftası nedeni ile okulumuz öğrencileri ile önce Kütahya şehitliğini ziyaret ettik.

Duygulandık hüzünlendik...

Akşam pansiyonumuzda Kütahya Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Sayın Asım OKAT Beyefendi ve bir şehidimizin kardeşi Tamer Beyi misafir ettik...

Şehitlerimizin ruhu şad olsun...Gazilerimiz sağolsun...Rabbim Milletimizi Devletimizi korusun...

Mrt

İlimiz Merkez Vaizi Alaaddin ÖZKANAT, öğrencilerimize Çanakkale ruhu ve şehadeti konulu bir sunum gerçekleştirdi.

15 Temmuz Kahramanlığı,Fırat Kalkan Harekatı ve halihazırda devam eden Zeytin Dalı Operasyonu ile Çanakkale ruhunun canlandığını söyledi.

Okulumuz öğrencilerine sunduğu katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Mrt

Pansiyonumuzda kalan öğrencilerimize yönelik olarak askerlik mesleği söyleşisi gerçekleştirildi.

Aynı zamanda öğrenci velimiz olan Sayın Albay Kadir ÇİMEN, öğrencilerle askerlik mesleği,seçim şartları,okulların görev şartları,özlük hakları konulu söyleşi gerçekleştirdik.

Özellikle mesleğe ilgi duyan öğrencilerimiz ilgiyle takip ettiği söyleşi nedeni ile Albay Kadir ÇİMEN komutanımıza teşekkür ederiz