T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Yeni öğretim yılımızı tebrik etmek amacıyla Kütahya Milletvekilimiz Sayın İshak GAZEL okulumuzu ziyaret etti.

12. sınıf öğrencilerimiz için mesleki yönlendirme çalışmalarına katıldı. Bu çerçevede öğrencilerimizin üniversite seçimlerinde ufuk açıcı paylaşımlarda bulundu.

Eyl

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlleri anma etkinlikleri programı çerçevesinde 22 Eylül cuma günü öğrencilerimizle şehitliği ziyaret ettik.

Tem

Ameliyat sonrası öğrencimiz Aziz Selahattin ÇAVDIR´a geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk.

Ameliyat sonrası Aziz´in mutluluğuna ortak olup, şifa bulması için duacı olduk.

Yeni öğretim yılında kendisini tamamen iyileşmiş olarak aramızda göreceğiz inşallah.

Tem

11. sınıf 106, 12.sınıflarda 140  toplam 246 öğrencimiz ile yaz kurslarımız başladı.

Kurslarımıza katılım gösteren öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Yaz döneminde kurslarımıza katkı sunan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Yoğun geçen bir eğitim öğretim yılından sonra iki haftalık seminer çalışmamızı da verimli ve etkin bir şekilde tamamladık.

Öğretmenlerimize iyi bir yaz tatili diliyoruz.

Haz

Okulumuz personeli eş ve çocuklarıyla birlikte iftar ettik.

Haz

2016-2017 öğretim yılı 9 Haziran Cuma günü düzenlediğimiz törenin ardından sona erdi.

Okul spor salonunda düzenlediğimiz törende sınıf düzeyine göre dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdik.

Sportif etkinliklerde dereceye giren öğrencilerimize madalyalarını taktim ettik.

Öğrencilerimize iyi bir yaz tatili temennisi ile programımız sona erdi.

Haz

İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Milli Eğitim Bakanlığının birlikte yürüttüğü "Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında bu yıl 15 yetime kardeş olduk.

Proje kapsamında öğrencilerimiz bir yıl boyunca harçlıklarından arttırarak dünyanın farklı bölgelerinden yetim kardeşlerine sahip çıktı.

Bununla öğrencilerimize  "veren el" olma bilinci kazandırdık.

Projeyi yıl boyunca sürükleyen Din Kültürü ve Ahlak Bikgisi Öğretmenimiz Ömer ÖZGÜL başta olmak üzere bütün personelimize ve kardeş olma bilinciyle davranış gösteren bütün öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ekonomi Üniversitesini kapsayan gezimizden kareler...

Haz

5 Mayıs 2017 Cuma günü okulumuzda öğrenci ve öğretmenlerimizle hıdırellez şenlikleri  büyük bir coşkuyla kutlanmıştır.Her sene geleneksel olarak yapılan hıdırelleze özel pilav günümüzde de tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize pilav ikramı yapılmıştır. 

Haz

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı´nın "Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" kapsamında, "Beslenme Dostu Okul Projesi" hayata geçirilmiştir.

Bununla okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi, okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile Beslenme Dostu Okullar Programı ülkemizde başlatılmıştır.

Beyaz Bayrak sahibi okulların gönüllü olarak katıldıkları Beslenme Dostu Okullar Programına bu yıl okulumuz da katılmış ve ´Beslenme Dostu Okul´ olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

Haz

Okulumuz öğrencileri tarafından Necip Fazıl şiirleri dinletisi düzenlendi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat ÇOLAK tarafından hazırlanan öğrenciler Belediye Kültür Sarayında programı icra ettiler.

Adını taşımaktan gurur duyduğumuz Üstad Necip Fazıl Kısakürek ´i daha iyi anlamaya şiirlerini,fikirlerini ve dava adamlığını öğrencilerimizin kavramasına katkı sunan programımızda öğrencilerimiz üstün performans sergiledi.

 

May

2016-2017 Öğretim Yılı okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz için 25 Mayıs tarihinde mezuniyet töreni düzenledik.

Mezun öğrencilerimizi tebrik eder, hayat boyu mutluluk ve başarı dileriz.

May

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Liseler Arası Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.Belediye eski Kültür Sarayı´ndaki yarışmaya Vali Ahmet Hamdi NAYIR, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER, İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR,bazı daire müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

14´ü kız, 19´u erkek toplam 33 öğrencinin katıldığı yarışmada kızlar kategorisinde okulumuz öğrencisi İclal ÇAKICI birinci olmuştur.Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ , Gazi Üniversitesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisini kapsayan gezimizden kareler...